11 maja 2021 Udostępnij

Co to jest twardość 9H z powłoką ceramiczną?

W świecie motoryzacji można spotkać wiele skrótów. Jednym z najbardziej przereklamowanych i wprowadzanych na rynek jest 9H, oznaczający twardość powłok ceramicznych. W rzeczywistości, jest to dość powszechne, że niektórzy, mniej niż wiarygodni producenci tanich powłok ceramicznych, zawyżają twardość swoich produktów do poziomu, który po prostu nie istnieje.

To jak przekręcenie tych gałek na 11, kolego. Obejrzyj poniższy filmik, jeśli nie rozumiesz tego odniesienia.

samochód

Jednakże, nie ma naprawdę nie ma wiele informacji online, które wyjaśniają tajniki twardości powłoki ceramicznej. Jako takie, nie mogę naprawdę winić konsumentów, aby nie zrozumieć fakty o twardości 9H z powłoką ceramiczną.

Więc zmieńmy to, koncentrując nasze wysiłki w dzisiejszym blogu AvalonKing na wyjaśnieniu faktów o tym, co idzie do określenia twardości 9H z powłoką ceramiczną produktów.

Zajmiemy się tym naukowo, rozkładając na czynniki pierwsze test twardości ołówka, wyjaśnimy dlaczego skala Mohsa jest nieistotna (niezależnie od tego, co inni mogą powiedzieć), co jest w powłokach ceramicznych, aby uczynić je twardymi (wstawcie huh huh huh Buttheada - powiedział twarde), i co należy zrobić, aby chronić powłokę ceramiczną, aby przedłużyć jej żywotność.

Czym jest powłoka ceramiczna 9H? Rozkład ołówkowej skali twardości

Jak jest zakończony test ołówkowej skali? Co to jest skala twardości Mohsa? Z czego wykonana jest powłoka ceramiczna? Dlaczego twardość powłoki ceramicznej jest ważna? Jaka jest najlepsza powłoka ceramiczna?

Co to jest powłoka ceramiczna 9H?

Istnieje wiele nieporozumień na temat tego, co wchodzi w skład niesławnego poziomu twardości "9H" dla powłok ceramicznych. Widziałem ludzi, którzy tłumaczyli to jako poziom twardości do zastosowania, twardość prac przygotowawczych, a nawet twardość butelki (poważnie). Prawda jest taka, że 9H nie ma nic wspólnego z żadnym z tych gówien.

9H odnosi się do poziomu testu twardości powłoki ceramicznej po jej utwardzeniu na powierzchni. Jest on oparty na skali twardości ołówka, która jest używana przez profesjonalnych artystów, grafików i nie tylko, aby wybrać siłę "ołowiu" ołówka, który pomaga im w pisaniu lub rysowaniu projektów.

Ale tu jest szok dla Ciebie - nie ma "ołowiu" w dzisiejszych ołówkach. Jest to grafit, który jest nietoksycznym minerałem - podobnym w składzie do innego nietoksycznego minerału zwanego kwarcem. Kwarc jest również określany jako dwutlenek krzemu (SiO2) - który tak się składa, że jest głównym składnikiem powłoki nanoceramicznej. Stąd też główny powód, dla którego firmy produkujące powłoki ceramiczne używają ołówkowej skali twardości do określenia "wytrzymałości" lub trwałości swojego produktu.

Nie są twoje sześć stopni separacji fakt dnia. Nie ma za co.

Rozkład ołówkowej skali twardości

Powłoki ceramiczne są "stopniowane" w odniesieniu do twardości produktu poprzez porównanie do skali twardości ołówka. Jest to powszechne błędne przekonanie, że producenci powłok stosują skalę Mohsa. To po prostu nie jest prawda. Skalę Mohsa omówimy nieco później.

Skala ołówkowa jest testem twardości, który pomaga wyjaśnić konsumentom, jak "twarda" będzie powłoka ceramiczna po utwardzeniu na powierzchni. Stopniowanie skali waha się od 0 do 9, a "H" oznacza "twardość" tego konkretnego stopnia.

Jak przeprowadza się test skali ołówkowej?

Aby ocenić twardość ołówka, test wykonuje się przez naciśnięcie ołówka o określonej twardości (określonej w skali ołówkowej) pod kątem 45 stopni na świeżo nałożonej i utwardzonej powierzchni powłoki ceramicznej. Jeżeli ołówek pozostawi trwały ślad, oznacza to, że powierzchnia ma "twardość" tej klasy ołówka.

Większość powłok ceramicznych nie zostanie uszkodzona ołówkiem o gradacji 8H, ale niektóre z nich mogą mieć pewne blizny po ołówku o gradacji 9H. Jeśli powłoka jest wolna od uszkodzeń spowodowanych ołówkiem 9H, otrzymuje ochronę twardości.

Teraz, tutaj jest, gdzie BS z niektórych ceramicznych wysiłków marketingowych powłoki wchodzi w grę.

Najwyższy wynik lub stopień w skali ołówka jest 9H - udowodniliśmy to, prawda? Jak więc, u licha, możliwe jest uzyskanie powłoki ceramicznej 10H?

Cóż, jedynym sposobem na planecie, że 10H powłoka jest zdalnie możliwe jest, jeśli ma taką samą twardość diamentu. Tak - czytasz to dobrze - freaking diamentu. To przenosi nas w prawo do następnej sekcji.

Co to jest skala twardości Mohsa?

Friedrich Mohs jest certyfikowanym alfonsem. Ten koleś wynalazł skalę twardości, która mierzyła, jak jeden minerał może uszkodzić inny. Skala twardości Mohsa zaczyna się od talku jako najbardziej miękkiego minerału (ocenianego na 1H) i przesuwa się w górę do diamentu (który jest oceniany na 10H w tej skali).

Teraz, nie ma mowy na zielonej ziemi Boga, że płynna powłoka ceramiczna będzie tak silna jak diament. Wszyscy możemy się z tym zgodzić - prawda? Możemy również zgodzić się, że głównym składnikiem w powłoce ceramicznej, który tworzy twardość produktu jest kwarc lub SiO2 - prawda?

Zejdźmy więc niżej w skali i zobaczmy jak Pan Mohs ocenia twardość kwarcu - aby mieć pewność, że te reklamowane powłoki ceramiczne o twardości 10H nie są oceniane w skali Mohsa.

Na podstawie powyższego zdjęcia widać, że nasz przyjaciel kwarc ma twardość na poziomie 7H w tej skali. Cóż, to wyjaśnia tę kwestię. Za każdym razem, gdy widzisz, że powłoka ceramiczna jest reklamowana jako 10H poziom twardości - to 100% czystej klasy bullshit. Dziękujemy panu Mohs za pomoc w udowodnieniu tego faktu.

Z czego jest wykonana powłoka ceramiczna?

Powłoka ceramiczna jest płynnym polimerem, który składa się z kolekcji wielu, połączonych cząsteczek, które wykorzystują nanotechnologię, aby zapewnić półtrwałą warstwę ochrony hydrofobowej. Można go wtryskiwać na zewnętrzne lakiery bezbarwne, tworzywa sztuczne, winyl, szkło, a nawet metale.

Po utwardzeniu tworzy bardzo twardą warstwę ochronną. Jest to równoznaczne z poziomem twardości 9H, który wyjaśniliśmy powyżej. Ale nie tylko zawartość procentowa SiO2 sprawia, że powłoki ceramiczne są twarde. Istnieje kilka składników, które pomagają stworzyć mikroskopijną warstwę ochronną, która może trwać do 5 lat w przypadku produktów wysokiej jakości - takich jak na przykład Armor Shield IX.

Nano SiO2: Si02 to wzór chemiczny dla dwutlenku krzemu, który jest nieorganicznym tlenkiem metalu. Średnica SiO2 jest mniejsza niż 100 nanometrów. Procentowa zawartość SiO2 w ceramicznych produktach pro może w niektórych preparatach przekroczyć 95 procent. Większość powłok DIY ma poniżej 80 procent. Naprawdę dobre produkty mają nieco powyżej 80, ale poniżej 90 procent.

Nano TiO2: Niedocenianym kuzynem SiO2 jest tlenek tytanu (TiO2) - minerał, który zwykle znajduje się w produktach farmaceutycznych, takich jak środki antyseptyczne. W przypadku powłok ceramicznych, pomaga on poprawić efekty hydrofobowe (odpychanie wody).

Aktywacja fluoru: Jedną z najlepszych cech tego produktu jest działanie przeciwpyłowe, które utrudnia przywieranie kurzu i zanieczyszczeń do powierzchni pojazdu. To utrzymuje samochód w czystości - przez dłuższy czas.

Istnieje kilka innych składników, takich jak rozjaśniające cząsteczki krzemu, polisilazan i inne, które łączą się, aby stworzyć wiązanie z porowatymi powierzchniami, które pomagają chronić pojazd przez lata.

Dlaczego twardość powłoki ceramicznej jest ważna?

To prowadzi nas do najważniejszej części tego artykułu - dlaczego twardość ma znaczenie. Główną bolączką entuzjastów motoryzacji, którzy decydują się na nanocząsteczki ceramiczne, jest długotrwała ochrona lakieru. Wosk samochodowy, taki jak woski carnauba, będzie trwał tylko około dwóch miesięcy. Uszczelniacz lakieru - może rok, jeśli masz szczęście.

Ta rzeczywistość powoduje, że właściciele samochodów szukają długoterminowych rozwiązań, które są odporne na osadzanie się brudu, dają efekt wysokiego połysku, zmniejszają możliwość powstawania śladów po zawirowaniach i zapewniają wyjątkową odporność chemiczną. W końcu to właśnie tutaj do gry wchodzą powłoki ceramiczne.

Powłoka ceramiczna DIY jest znacznie lepsza niż wosk czy uszczelniacz i może zapewnić od trzech do pięciu lat ochrony przed promieniami UV, ptasimi odchodami, kwasami wytwarzanymi przez pluskwy i nie tylko. Ta twarda warstwa ochrony pomaga również chronić przezroczystą powłokę, reflektory, szyby, winylowe owijki i PPF - przedłużając ochronę lakieru na lata.

Twardość powłoki ma znaczenie po prostu dlatego, że bezpośrednio odnosi się do długowieczności produktu. Jednak jest to również stwierdzenie faktu, że prawie wszystkie DIY powłoki ceramicznej akcji tej samej twardości 9H powłoki, aby zapewnić super właściwości hydrofobowe i ochrony przed promieniowaniem UV są znane do ochrony.

To powiedziawszy, wybierając powłokę ceramiczną w oparciu o poziom twardości jest dość dużo punkt moot. Rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest procentowa zawartość SiO2. Pomaga to dostarczyć substancji za poziomem twardości - co jest długowiecznością warstwy ochronnej.

Gdy stężenie kwarcu w powłoce ceramicznej jest wyższe, po prostu jest ona trwalsza. Wadą ekstremalnie wysokiego udziału SiO2 jest jednak łatwość aplikacji. To jest "sekret" ceramicznych produktów pro-grade. Są one zwykle tworzone z bardzo wysokim udziałem SiO2, co sprawia, że ich nakładanie jest dość trudne i musi odbywać się w kontrolowanych warunkach.

Z tego powodu profesjonalne powłoki ceramiczne są nakładane wyłącznie przez certyfikowanych instalatorów. Margines błędu jest ograniczony, co może skutkować słabymi wynikami w przypadku prób podejmowanych przez majsterkowiczów.

Kluczem jest stworzenie powłoki ceramicznej o wyższej zawartości procentowej kwarcu, która jednocześnie jest łatwiejsza w aplikacji dla przeciętnego konsumenta. To jest dokładnie to, co zrobiliśmy w AvalonKing.

Jaka jest najlepsza powłoka ceramiczna?

Armor Shield IX DIY Nano-ceramic powłoka jest jednym z najlepszych i najbardziej przystępnych produktów ochrony lakieru sprzedawane dzisiaj. Zostaliśmy ocenione przez wielu profesjonalnych ekspertów motoryzacyjnych detailing, media, strony internetowe, blogi, YouTube.com kanałów i więcej. Każda recenzja jest pozytywna, zarówno na łatwość stosowania, trwałość produktu, i jak dobrze trzyma się przed żywiołami.

Armor Shield IX jest sprzedawany w zestawie 30ml, który zawiera powłokę ceramiczną, rękawice ochronne, gąbka aplikacji, wiele ściereczek aplikacji i ręcznik z mikrofibry do polerowania. Oferujemy rabaty ilościowe dla wielu zestawów zakupu, dla tych większych pojazdów, które wymagają dodatkowego produktu.

Jednak prawdopodobnie najlepszym powodem, aby wybrać Armor Shield IX jest nasza obsługa klienta. Idziemy ponad wszystko dla naszych klientów, oferują błyskawiczne, bezpłatną wysyłkę do konsumentów w Ameryce Północnej w USA i Kanadzie, i mają tonę aplikacji, pracy prep, i po opiece wskazówki dla wszystkich rodzajów projektów.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, to z pewnością pokochasz produkty AvalonKing do pielęgnacji samochodów dla majsterkowiczów. Tworzymy "produkty bez ściemy" za przystępną cenę. A co najlepsze, traktujemy naszych klientów jak rodzinę, więc jeśli masz jakieś pytania lub po prostu chcesz porozmawiać o samochodach, wystarczy, że do nas zadzwonisz lub napiszesz e-mail. Sprawdź naszą stronę główną tutaj.

Michał

Redakcja dnd.com.pl