20 maja 2017 Udostępnij

Jak uprać wnętrze auta i usunąć z niego zapachy?

Jeśli ktoś ma stary samochód nie będzie to oznaczać, że od razu zapach musi być tam brzydki. Nie trzeba jednak dbać o perfumowanie auta, zamiast tego lepsze będzie jego dokładne czyszczenie. Skąd więc ten zły zapach w samochodzie może się brać?

Najczęściej roztocza decydują o tym, że pojawia się ten brzydki zapach. Gromadzą się one w układzie wentylacyjnym, pojawiają się na filtrze kabinowym, który będzie w ten sposób zatkany. Kurz, resztki organiczne będziemy wozić miesiącami. To sprawia, że powietrze w samochodzie bardzo szybko będzie przybierało zły zapach. Jeśli mamy ograniczony przepływ powietrza nie powinniśmy się dziwić, że ten zapach zaczyna się pojawiać. Dobrą opcją będzie w tym momencie zmiana filtru. Od razu poprawi się zapach. Gorzej jednak będzie, gdy auto jest wilgotne czy też zostało podtopione.

W takiej sytuacji oczywiście woda doprowadzi do zniszczeń, które sprawią, że odzyskiwanie zadowalającego zapachu będzie praktycznie niemożliwe do osiągnięcia. W komisach samochodowych łatwo będzie takie samochody rozpoznać i oczywiście powinno się ich unikać. Jeśli pojawiają się tam samochody, które mają lekko uchylone szyby a w środki sznury choinek zapachowych to oczywiście znak, że coś jest nie tak i sprzedawca chce poprawić zapach wnętrza.

Skuteczne pranie tapicerki

Pranie tapicerki

Przygotowanie wnętrza przed czyszczeniem samochodu

Jeśli mamy w planach pranie samochodu będzie trzeba zacząć od jego dokładnego odkurzania. Inaczej płyn do prania zmiesza się z pyłem i powstanie błoto. Gdy dojdzie do jego zaschnięcia okaże się, że pojawią się plamy, które będą jeszcze trudniejsze do usunięcia niż to się dzieje w przypadku innych plam. Dlatego wnętrze samochodu musi być idealnie czyste. Przyda się nam także dobra szczelinowa ssawka, która będzie oczyszczać takie miejsca, które są trudno dostępne. Jeśli samochód ma składane kanapy, siedzenia można złożyć czy wyjąć i odkurzyć dokładnie przestrzenie, które się znajdują w tych miejscach. Jest to ważne, ponieważ tam właśnie gromadzić się mogą niekorzystne zapachy wynikające z resztek jedzenia. Jeśli się je usunie w ten sposób mamy gwarancje, że problem zabrudzeń zostanie pokonany.

Pranie wnętrza auta

Pranie warto wykonywać z użyciem specjalnych sprejów co jak się wydaje będzie najlepszą opcją, chyba że ktoś do swojej dyspozycji ma profesjonalny odkurzacz piorący. W takiej sytuacji będzie można się zdecydować na mycie samochodu tym odkurzaczem. W innym wypadku kupić trzeba kilka sprejów. W ten sposób będzie można sobie zagwarantować, że oczyszczenie samochodu będzie na dobrym poziomie.

Karolina

Redakcja dnd.com.pl