18 kwietnia 2017 Udostępnij

Zobacz jakie warunki termiczne najbardziej sprzyjają nakładaniu produktów ściernych, politur i wosków Meguiar’s!

Do nakładania wosków, politru czy innych ściernych produktów do lakieru będzie trzeba stworzyć odpowiednie warunki biorąc pod uwagę takie elementy jak temperatura powierzchni, otoczenia, wilgotność czy pojawiając się ruchy powietrza.

Jeśli chodzi o najlepszy możliwy zakres temperatur, by takie produkty nakładać będzie to pomiędzy 15 a 27 stopni ciepła. Oczywiście sam rozsądek nam podpowiada, że powinno się unikać stosowania środków, gdy jakiś element jest gorący, nie będzie bowiem dało swobodnie go dotykać i na nim pracować. Jeśli będziemy pracę wykonywać w optymalnych temperaturach będzie można oczekiwać, że lepszy będzie efekt.

Kosmetyki samochodowe Meguiar's

Produkty omawianej marki również mogą być wykorzystywane o w temperaturze kilka stopni niższe i wyższe, ale trzeba pamiętać, że wtedy ta efektywność zabiegu stanie się gorsza. Trzeba pamiętać o takiej ważne kwestii a mianowicie o tym, że im cieplej będzie tym szybciej produkt będzie nam wysychał. Należy wiedzieć, że produkty jak się utwardzą praktycznie już nie są do zmiany, a więc będzie trzeba na to w szczególności uważać.

Produkty do pielęgnacji lakieru

Powinniśmy sprawdzić również czy przypadkiem nie będzie bezpośredniego wpływu światła słonecznego, ponieważ znacząco podnosi ono temperaturę, produkt będzie nam szybko wysychał i niestety może dojść do sytuacji, w której temperatura gwałtownie rośnie i nie będzie można uzyskać zadowalających efektów wykonywanej pracy. na naszą pracę będzie wpływać również to czy występuje jakiś ruch powietrza. Może on także wpływać na to, że produkt będzie znacznie szybciej wysychał, dlatego trzeba być uważnym.

Warunki pogodowe

Co do wilgotności trzeba sobie powiedzieć, że to czynnik, który także wpływa na łatwość nakładania środków. Im większa będzie wilgotność tym trudniej będzie sobie z produktem poradzić, ponieważ czas jego schnięcia będzie nam znacząco rósł. Jeśli chodzi o te ważne kwestie trzeba sobie jasno powiedzieć, że nakładać produkty takie jak woski czy politury najlepiej będzie w odpowiedniej temperaturze, przy zachowaniu odpowiedniej wilgotności, nie w miejscu wystawionym na słońce oraz tam, gdzie nie ma gwałtownych ruchów powietrza. Jeśli będziemy w stanie zadbać odpowiednio o te warunki, o których mówimy to tak naprawdę znacznie łatwiej będzie nam wykonywać prace przy samochodzie i te wypracowywane przez nas efekty także będą lepsze.

Sebastian

Redakcja dnd.com.pl