Jak wypolerować lakier samochodu? cz I
Typowe błędy podczas polerowania to pozostawienie tzw hologramów. To widoczne skazy na lakierze, powierzchniowe przegrzanie widoczne w zależności od kąta padania światła. Z reguły przyczyną jest użycie zbyt twardego pada, zbyt ostrej pasty polerskiej, zbyt silny czy też nierównomierny nacisk.
Dodatkowo będzie można również miejscowo przypalić lakier, który będzie mógł zmienić kolor, stać się transparentny – to wina zbyt silnego i długotrwałego polerowania jednego miejsce bez kontroli temperatury, po trzecie zbyt głębokie spolerowanie lakieru, po czwarte również użycie nadmiaru pasty, która potem miesiącami będzie zalega w zakamarkach karoserii i wygląda fatalnie. (https://sklep.motogo.pl/maszyny-polerskie-c56)
Maszyny polerskie
Oczywiście potrzebnym elementem będzie maszyna polerska, ręcznie można jedynie lakier nawoskować, ale korekty nie będzie się dało wykonywać. Typowym narzędziem będzie maszyna rotacyjna, koniecznie z regulacją obrotów. Sprzęt wysokiej klasy trzyma zadane obroty pomimo nacisku, przekładnia działa jak we wkrętarce – prędzej będzie w stanie nam złamać rękę niż się zatrzymać. Tanie polerki zwalniają pod naciskiem grzeją się, ale do okazjonalnego użytku wystarczą.
Alternatywą maszyny rotacyjne, jest maszyna mimośrodowa z wysuszonymi mechanicznie ruchem mimośrodowym, która działa nieco wolniej ale będzie bezpieczna, nie ma tendencji do przypalania lakieru i zostawiania hologramów. Pady polerskie Mamy także pady polerskie, które maja zróżnicowaną twardość oraz ostrość, niektóre służą wyłącznie do korekty lakieru, inne do nabłyszczania.
Właściwe środki polerskie
Im twardszy będzie lakier tym ostrzejszy pad lub tarcza. Do twardych lakierów należą powłoki Mercedesów czy BMW z lat 90-tych. Cienko malowane są w większości obecnie japońskie samochody, nowe auta, które pojawiają się na rynku. Jeśli dokonuje się naprawy lakieru następnie będzie trzeba już przyjąć, że na całej powierzchni lakier jest miękki i rzeczywiście w ten sposób nie będzie trzeba się obawiać, że możemy go zniszczyć zbyt ostrą pracą z nim. W przypadku aut po naprawach lakierniczych należy również sprawdzać dokładnie jak zostało to wykonane, by nie doprowadzić jeszcze do większych problemów z samochodami, które będą już trudne do pokonania.
VMercedes-Benz jest znany jako jeden z najlepszych producentów samochodów luksusowych na świecie. Czy jednak Mercedesy są dobrymi samochodami i czy są niezawodne? To pytanie zadaje sobie wiele osób, które chcą poznać odpowiedź na nie przed zakupem. Samochody Mercedes-Benz są uważane za...
VNie jest niczym niezwykłym słyszeć piski starych hamulców, zwłaszcza gdy się zużywają. Nikt jednak nie chce słyszeć pisku nowych hamulców. Dźwięk ten może często wywoływać niepokój i zastanawiać, czy pojazd jest bezpieczny do jazdy. Nadmierna wilgoć, podwyższona temperatura i...
VByć może nigdy wcześniej nie słyszałeś o czujniku ciśnienia oleju. A może słyszałeś, ale nie masz pojęcia, co to jest i jak działa. W tym poradniku nie tylko dowiesz się, czym jest czujnik ciśnienia oleju, ale także poznasz objawy jego uszkodzenia i dowiesz się, ile kosztuje jego...