7 listopada 2016 Udostępnij

Wszystko o odświeżaczach do samochodu

Zdecydowana większość samochodów ma już obecnie klimatyzację w standardzie, jednak komfort podróży może zostać zniszczony przez brzydkie zapachy. Dlatego właśnie wielu kierowców decyduje się na instalowanie we wnętrz pojazdu zapachu. W wyborze takiego produktu warto jednak zachowywać ostrożność. Zdaniem specjalistów niektóre zapachy mogą usypiać a inne będą powodować irytację.

Jak wybrać zapach samochodowy?

Wybór zapachu to indywidualna sprawa, ale kierując samochodem należy unikać takich zapachów, które mogą wpływać niekorzystnie na nasze samopoczucie. Tego typu wpływ będą miały na nas ciężkie zapachy oraz zapachy orientalne. Dlatego takim dobrym rozwiązaniem będzie świeży na przykład cytrynowy zapach.

Rodzaje i trwałość zapachów samochodowych

Spośród licznych oferowanych nam propozycji klient wybierać może choinki zapachowe, odświeżacze na kratki wentylacyjne, zapachy w płynie czy puszki zapachowe. Oczywiście wszystkie te produkty mają takie samo zadanie, a więc mają się stać gwarancją uzyskania w samochodzie rzeczywiście miłej woni. Jednak każdy z produktów odznaczać się będzie inną trwałością zapachu. Najmniej trwałe wydają się być choinki zapachowe oraz wszelkie zawieszki. takie kartonowe zapachy są jednak najtańsze i dlatego nie ma się co wiele po nich spodziewać skoro kosztują parę groszy. Zapach będzie się szybko ulatniał. O wiele trwalsze będą nośniki takie jak płyny czy puszki zapachowe.

Parametry i funkcje odświeżaczy powietrza

Do samochodowych odświeżaczy należy podejść z dozą sceptycyzymu. Tak naprawdę nikt nie jest w stanie odświeżyć samochodu lepiej niż my sami przez jego regularne czyszczenie, dbanie o porządek. Na pewno, jeśli będziemy przebywać w takim samochodzie, gdzie będzie panować miła atmosfera, miły zapach to taka podróż stanie się od razu przyjemniejsza. Proponowane nam obecnie odświeżacze są mocno zróżnicowane, realizowane na kompozycjach cytrusowych czy też kwiatowych, odznaczają się świeżością oraz naturalnością. Popularne są również takie zapachy, które typowo będą kierowane do mężczyzn. Dzięki takim produktom będzie się można nie tylko odświeżyć, ale również będzie okazja na to, by się aromatyzować znajdując się wewnątrz pojazdu.

Zapachy przede wszystkim maja odświeżać powietrze. Przynajmniej pachnące wonie będą odpowiadać za skuteczną redukcję zmęczenia kierowcy, sprzyjać będą dotlenieniu mózgu oraz mogą również pobudzić do działania. Co ważne instalując odświeżać można liczyć na to, że uda się skutecznie pokonać zapachy z wilgoci, dymu papierosowego czy też spalin.

Karolina

Redakcja dnd.com.pl