15 września 2016 Udostępnij

Czym go wygładzić?

Jeśli chcesz dobrze wypolerować samochód, ale do tej pory nigdy tego nie robiłeś dobrze będzie kupić polerkę obrotową i delikatną pastę. Takie amatorskie środki są najbezpieczniejsze, a jednocześnie efekt będzie już całkiem dobry. Nie tylko będą one eliminować niewielkie zarysowania, ale mogą także doczyścić skutecznie lakier z przebarwień powierzchniowych. (https://sklep.motogo.pl/maszyny-polerskie-c56)

Takiego polerowanie nie można jednak robić zbyt często. W zależności od grubości lakieru można to zrobić kilkanaście razy. Warto sobie uświadomić, że fabryczny lakier w najgrubszym miejscu ma ćwierć milimetra. Dlatego można będzie go dość łatwo zniszczyć. Warto szukać dobrego, ale delikatnego rozwiązania, jeśli jesteśmy początkujący w polerce.

Polerka elektryczna

Jeśli używamy mechanicznej maszyny polerskiej najlepiej wybrać miękką tarczę z gąbki i ustawiamy wysokie obroty. Naciski na lakier bardzo delikatne. Takie zabiegi konserwujące usuwają tylko utlenioną warstwę powłoki lakierniczej, nie naruszają warstwy zdrowej struktury lakieru.

Pasty polerskie

W sklepach motoryzacyjnych znajdziemy różnorakie propozycje wosków polerujących. Są to woski ochronne z niewielką domieszką środków polerujących. Jeśli je wybieramy nie ma szans na oczekiwanie wyjątkowych efektów. Pomocne środki polerskie Gruntowne polerowanie ma na celu usunięcie rys i nierówności na lakierze. Wymaga to używania specjalnej pasty polerskiej. Jeśli do dyspozycji mamy polerkę oscylacyjną trzeba mieć dobry preparat, by osiągnąć zadowalające efekty. Większość sprzedawanych past w marketach nadaje się wyłącznie do polerowania z użyciem maszyny obrotowej. Nie można jednak polerować zbyt długo w jednym miejscu, ponieważ szybko można uszkodzić sobie lakier.

Warto sprawdzić odporność lakieru na polerowanie w mało widocznym miejscu. Używamy tarcz polerskich, które są profesjonalne. Pasty na bazie wosku dają jednak efekty, które będą się raczej krótko utrzymywać. Trzeba więc w sposób racjonalny wybierać dla siebie odpowiednie propozycje past polerskich. Niekiedy będzie można w miarę możliwości ochronić również tymi samymi preparatami alufelgi czy kołpaki. To komfort dla tych, którym zależy na skutecznej ochronie bez nadmiernego wydatku, dlatego warto się na to zdecydować.

Karolina

Redakcja dnd.com.pl