29 grudnia 2020 Udostępnij

Koszt powłoki ceramicznej na Twoim samochodzie: Czy to jest tego warte?

Nadszedł czas, aby wysadzić kalkulatory - bo zaraz dostaniemy wszystkie matematyczne. Dobrze wiadomo, że powłoki ceramiczne to wyjątkowe produkty do ochrony powierzchni lakieru samochodowego. Ale jaki jest prawdziwy koszt przygotowania, stosowania i pielęgnacji tych produktów, które mają zapewnić doskonałą ochronę lakieru?

Cóż, to trudne pytanie, na które trudno odpowiedzieć. Istnieją różne rodzaje wyrobów z powłokami ceramicznymi, począwszy od profesjonalnych wyrobów z powłokami ceramicznymi instalowanych przez wyspecjalizowanych detalistów, a skończywszy na zestawach powłok cerami cznych DIY-Nano. Niektóre samochody wymagają wielu prac przygotowawczych, w tym korekty lakieru do lakieru bezbarwnego w niektórych przypadkach, co również wpływa na ogólny koszt.

Tak więc, aby uprościć sprawę, zamierzamy podejść do tego artykułu z szerokim pociągnięciem. Poświęcimy trochę czasu, aby podzielić koszty (w tym ilość czasu) na następujące elementy - wystarczy kliknąć w menu poniżej, aby przejść do każdej sekcji.

Różnica między ceną a kosztem

Ustalenie, czy coś jest "warte inwestycji" zależy od poziomu komfortu, dochodów i innych osobistych preferencji.

Inni spędzą godziny usuwając plamy po wodzie i najmniejsze niedoskonałości na swojej farbie, ale nigdy nie wydadzą pieniędzy na pomoc kogoś innego.

Teraz, gdy już to wyjaśniliśmy, wyjaśnijmy różnicę między ceną a kosztem.

Koszt:

Koszt jest powiązany z kwotą pieniędzy (lub kapitałem własnym czasu/potu), która jest związana z używaniem konkretnego produktu.

Dla przykładu, koszt instalacji Pancerza Osłony IX będzie zawierał:

 • Cenę materiałów eksploatacyjnych (w tym mycie samochodu, obróbka prętów glinianych, polerowanie i ostateczne wytarcie).
 • Kapitał potowy zaangażowany w ukończenie prac przygotowawczych (który zależy od tego, ile warty jest Twój czas - lub cena, jaką zapłacisz, aby ktoś inny ukończył usługę).
 • Czas na zastosowanie produktu.
 • Koszt każdego utrzymania (w tym myjni samochodowych)

Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby dostarczyć jak najwięcej szczegółów z każdym z poniższych elementów. Poniższa tabela przedstawia "koszt" trzech najbardziej popularnych metod ochrony lakieru pojazdów w okresie dwóch lat.

Profesjonalne produkty do powlekania ceramicznego - podział kosztów

Powłoka ceramiczna klasy profesjonalnej jest specjalnie opracowana do montażu przez certyfikowanych specjalistów ds. montażu. Jest to zazwyczaj 5-dniowy proces od początku (który wymaga nieco więcej pracy przygotowawczej niż w przypadku powłoki ceramicznej typu "zrób to sam") do nałożenia i utwardzenia.

Więc - jaki jest koszt finansowy związany z wyborem profesjonalnej powłoki ceramicznej? Oto, co odkryliśmy. Po pierwsze, większość profesjonalnych powłok jest sprzedawana w pakietach - które będą zawierać:

 • Podstawowe prace przygotowawcze (mycie pojazdu, usunięcie starego wosku, polerowanie, ostateczne wytarcie IPA).
 • Dostawy produktów (m.in. powłoki ceramiczne, materiały do montażu takie jak urządzenia do aplikacji - które różnią się w zależności od rodzaju profesjonalnej powłoki).
 • Praca przy nakładaniu powłoki ceramicznej (jest to prawdopodobnie największy "koszt" związany z profesjonalnymi powłokami).
 • Przechowywanie pojazdów do utwardzania i prac przygotowawczych

Kiedy decydujesz się na profesjonalną kurację, w zasadzie płacisz za to, by poradzili sobie ze wszystkim. Jedynym dodatkowym "kosztem", jaki będziesz "płacił", będzie utrzymanie i opieka. W przypadku profesjonalnej powłoki ceramicznej typu "zrób to sam", podstawowa konserwacja oznacza mycie pojazdu co dwa tygodnie.

*Uwaga - niektóre profesjonalne powłoki ceramiczne sugerują zakończenie korekty lakieru. Ponieważ jest to zmienna zależna od konkretnych producentów, poziomu wymaganej korekty lakieru i kosztu wykonania usługi przez profesjonalistów - pominiemy to - ale upewnij się, że dopełniliśmy należytej staranności, aby określić cenę i czas potrzebny na wykonanie usługi dla konkretnych marek. Koszty materiałów eksploatacyjnych do korekty lakieru przedstawimy w części "Zrób to sam" poniżej.

Podział cen pakietów powłok do zastosowań profesjonalnych

Napisaliśmy suczkowy artykuł porównujący powłoki ceramiczne dla majsterkowiczów z powłokami ceramicznymi klasy Professional. W artykule tym rozbiliśmy próbkę "średniej klasy" powłoki profesjonalnej (którą załączyliśmy do recenzji powyżej).

Jak widać, lokalizacja ta oferuje (4) różne opcje pakietu. Cena wzrasta w zależności od ilości nakładanych warstw i lat objętych gwarancją.

Inna popularna marka profesjonalnych powłok oferuje podobne opcje pakietowe, ale jako taka ulegają one rozkładowi:

1. Pakiet złoty:

Pakiet ten oferuje "trwałą ochronę z dożywotnią gwarancją". Obejmuje on (4) warstwy ich powłoki wierzchniej - oraz warstwę produktu "top-coat". Cena tego pakietu premium będzie się różnić w zależności od wielkości pojazdu i wymaganych prac przygotowawczych.

2. Pakiet srebrny:

Następny poziom to 5-letni plan gwarancyjny. W ramach tej gwarancji potrzebna jest tylko (1) warstwa ich produktu Premium 9H plus (1) warstwa ich "lekkiego" produktu jako powłoka wierzchnia.

3. Brązowa paczka:

Jest to podstawowy pakiet, który zawiera (1) warstwę ich "lekkiej" formuły. Jest gwarantowana na okres do 24 miesięcy.

Odchylenie cenowe opiera się na indywidualnej lokalizacji lub "autoryzowanym dealerze" (ponieważ mogą oni mieć własne narzuty. Niezależnie od wybranego pakietu, profesjonalna powłoka ceramiczna lub powłoka typu "zrób to sam" nie uczyni Twojego samochodu odpornym na wióry skalne, pociski lub inne poważnie twarde produkty.

Utrzymanie profesjonalnych powłok ceramicznych

Ceny wosku w sprayu:

Większość profesjonalnych dealerów lakierniczych promuje produkt do pielęgnacji, który jest zasadniczo woskiem natryskowym. Zazwyczaj jest on sprzedawany z centrum montażowego i oznaczany w celu zapewnienia sprzedawcy dobrej marży zysku.

Cena za mycie samochodu przez profesjonalistę:

Oprócz korzystania z tego produktu, jedynym utrzymaniem wymaganym przez wielu jest mycie samochodu co dwa tygodnie. Jeśli wolisz pozwolić, aby profesjonalny obsługiwać swój samochód konserwacji, to prawdopodobnie będzie ok, płacąc za profesjonalną myjnię i szczegółowe prace co dwa tygodnie.

Powłoki ceramiczne dla majsterkowiczów - redukcja kosztów

Jesteś majsterkowiczem i wolisz samodzielnie wykonać prace przygotowawcze i montaż wysokiej jakości powłoki ceramicznej. Na co patrzysz w kwestii wydatków?

Kiedy zepsuliśmy sprzęt klasy profesjonalnej, pokryliśmy prawie wszystko, co było związane z pracami przygotowawczymi, z wyjątkiem korekty farby. Zajmiemy się tym później.

Z powłoką ceramiczną typu "zrób to sam" będziesz musiał wykonać prace przygotowawcze we własnym zakresie (lub zapłacić profesjonaliście za ich wykonanie).

Cena za potrzebne materiały:

Zakładając, że chcesz mieć całe doświadczenie w majsterkowaniu, podamy cenę za potrzebne materiały.

 • Materiały domycia samochodów: (metoda dwóch wiader, wysokiej jakości szampon samochodowy, rękawice z mikrofibry do mycia rękawic, irchy i ręczniki z mikrofibry. Większość właścicieli samochodów zakupi "zestaw" z tymi wszystkimi elementami. Ponieważ będziesz używać tego samego zestawu do dalszej pielęgnacji, uważaj go za dobrą inwestycję).
 • Clay Bar Kit: Po umyciu potrzebujesz glinianego baru całego samochodu. Obejmuje to użycie glinianego pręta i smarowania. 
 • Materiały polerskie: Będziesz chciał użyć elektrycznej polerki o zmiennej prędkości, masy polerskiej i ściereczek z mikrofibry. 
 • IPA lub Prep Spray: Ostatni etap prac przygotowawczych dla majsterkowiczów obejmuje spryskanie preparatem IPA lub IPA (koncentratem alkoholu izopropylowego) i wytarcie ręcznikami z mikrofibry.

DIY Ceramic Coating Price

W dzisiejszych czasach jest tam wiele produktów do powlekania ceramiki dla majsterkowiczów. Niektóre są świetne, niektóre - nie tak świetne. Zawsze najlepiej jest kupić produkt typu "zrób to sam", który jest wysoko oceniany przez niezależne podmioty i bezpośrednich konsumentów.

Po prostu zdarza nam się wyprodukować i sprzedać produkt taki jak ten - Pancerz Tarcza IX. Tak więc - w celu uczciwego porównania, założymy, że wybierasz zakup Pancerza Tarcza IX.

Nasz produkt sprzedawany jest w zestawie zawierającym butelkę 30ml (która nadaje się do małego samochodu jak dwudrzwiowe coupe), gąbkę aplikatora, (3) aplikatory, ręcznik polerujący z mikrofibry oraz profesjonalne rękawice nitrylowe.

Koszt" za zainstalowanie siebie

Jak stosować osłonę pancerza IX

Ponownie, w zależności od wielkości pojazdu, instalacja zestawu do powlekania ceramicznego typu DIY Ceramic coating kit, takiego jak Armor Shield IX, zajmie od 4 do 8 godzin, aby zakończyć prawidłowo. Będziesz musiał również wziąć pod uwagę czas prac przygotowawczych, który ponownie - może wynosić od 4 do 8 godzin. To wprowadza koncepcję "ile warty jest Twój czas", do której odnieśliśmy się wcześniej - więc musisz się tego dowiedzieć.

Koszt" rutynowej konserwacji i pielęgnacji

Trzymając się koncepcji "zrób to sam", mycie samochodu co dwa tygodnie będzie prawdopodobnie projektem "wewnętrznym". W związku z tym, jeśli dobrze przygotowałeś swój samochód, prawdopodobnie zakupiłeś już odpowiednie materiały do mycia samochodu. W Avalon King nie zalecamy używania sprayu ochronnego, więc możemy go również wyciąć z budżetu.

Całkowity koszt powłoki ceramicznej DIYY

Więc - rozbierzmy ten kalkulator jeszcze raz.

Zakładając, że zdecydujesz się na zakup Pancerza Tarcza IX, masz pełnowymiarowego pick-upa, i trzymasz swój samochód przez 5 lat przed handlem, to jest to, co patrzysz na wydatki:

 • prace przygotowawcze
 • (3) zestawy - wliczając w to wszystko, czego potrzebujesz, aby go zastosować.
 • zestaw do mycia samochodu x 5 lat (ponieważ należy go wymieniać co roku)

Całkowity "koszt" powłoki ceramicznej DIY

Porównując średni "koszt" opcji pakietu profesjonalnego z wyborem "zrób to sam" - wybierając koncepcję powlekania ceramicznego "zrób to sam", oszczędzisz prawdopodobnie kupę pieniędzy w ciągu 5 lat.

Koszt wykonania korekty farby

Tak więc, podzielmy się tym, co będzie potrzebne do ukończenia podstawowej korekcji farby - jednak napisaliśmy świetny artykuł o korekcji farby DIYY, który polecamy przeczytać.

 • Nałóż masę do cięcia za pomocą elektrycznej polerki i podkładki do cięcia mikrofibry
 • Środek do cięcia i polerowania (zwykle sprzedawany w zestawach
 • Talerze polerskie z mikrofibry (potrzebujesz co najmniej 15 do 20 na samochód

Jeśli chcesz, aby profesjonalista ukończył to przed wykonaniem powłoki ceramicznej (w zależności od ilości potrzebnej pracy i firmy, którą wybierzesz). Ponownie, istnieje po prostu zbyt wiele zmiennych do rozważenia, aby dokładnie dyktować szacunkowe koszty tej usługi.

Koszt nieużywanych powłok ceramicznych

Teraz nadchodzi zabawna część. Załóżmy, że jesteś oldschoolowy i chcesz chronić swoją farbę poprzez mycie / wosk / polerowanie. Masz kilka opcji do rozważenia.

Profesjonalny koszt uszczegółowienia:

Zajęliśmy się tym punktem powyżej, ale ważne jest, aby powrócić do niego tutaj. Załóżmy, że chcesz, aby firma zajmująca się detalami myjnią/ woskiem/polakierowaniem Twojego samochodu. 

Koszt detalicznego majsterkowania:

Jeśli ten numer powyżej przestraszył cię - nie winię cię. Jeśli chcesz wziąć ten projekt na siebie, zastanów się nad inwestycją w poniższe:

1. Wosk samochodowy/polish Supplies:

Większość konsumentów będzie używać połączonego wosku i produktu do polerowania (jak produkt 3 w 1).

2. Materiały eksploatacyjne:

Aby prawidłowo zastosować ten produkt, potrzebujesz dobrej polerki elektrycznej o zmiennej prędkości - i (5) wkładki z mikrofibry na aplikację.

3. Materiały eksploatacyjne do mycia samochodów:

Zakładając, że chcesz to zrobić sam, użyjemy tych samych danych o myjni z powłoką ceramiczną typu "zrób to sam" - za zestaw do mycia samochodu x 5 lat (ponieważ należy go wymieniać co roku).

Suma za myjnię samochodową DIY, wosk, metoda lakiernicza. Należy zauważyć, że nawet przy zastosowaniu najwyższej jakości produktów myjni lub uszczelniaczy lakierniczych, poziom ochrony jest znacznie niższy niż w przypadku powłoki ceramicznej.

Jaki jest werdykt?

W tytule stawiamy pytanie, czy powłoka ceramiczna jest tego warta? Cóż, weźcie pod uwagę fakty.

 • Powłoka ceramiczna może trwać do 5 lat, jeśli jest prawidłowo przygotowana i nałożona. Tak się składa, że pokrywa się to ze średnim czasem, przez jaki typowy właściciel nowego samochodu trzyma swój samochód przed wprowadzeniem go do obrotu.
 • Powłoka ceramiczna wymaga znacznie mniej rutynowych czynności serwisowych i konserwacyjnych. Nie ma potrzeby stosowania wosków, środków polerujących ani produktów do pielęgnacji. Podczas gdy niektóre powłoki ceramiczne są wzbogacone o specjalne formuły obróbki, werdykt nie jest jeszcze w 100% sprzedawany na nich.
 • Powłoka ceramiczna daje wspaniały połysk, zwiększa połysk pojazdu, wytwarza doskonałe właściwości hydrofobowe i sprawia, że usuwanie odprysków pluskiew, ptasiego gówna i innych lepkich rzeczy na wietrze.
 • Porównując powłokę ceramiczną klasy profesjonalnej z powłoką nano-ceramiczną typu Armor Shield IX, liczby nie kłamią, myjąc własny samochód co dwa tygodnie to jeszcze więcej cheddar.
 • Porównując powłokę ceramiczną typu DIY Ceramic Coating z myjnią samochodową typu DIY/ wosk/polish, zaoszczędzisz pieniądze - a otrzymasz lepsze wyniki.

Karolina

Redakcja dnd.com.pl