15 września 2016 Udostępnij

Polerka samochodowa - jak wybrać? Jaka najlepsza? cz I

Nasz wpis może zainteresować osoby, które szukają dla siebie odpowiedniej polerki i dobrych narzędzi.

Polerka samochodowa

Z czasem lakier będzie tracił swoje właściwości. Zamiast basku mamy zarysowania, otarcia, karoseria staje się matowa i narażona jest na działanie czynników atmosferycznych takich jak słońce, deszcz czy mróz. Choć samodzielnie trudno nam będzie przywrócić blask to jednak z użyciem dobrej polerki samochodowej można oczekiwać, że ta estetyka będzie rzeczywiście zadowalająca. Jak wiec wybrać odpowiednie narzędzia, dzięki którym będzie można o auto zadbać.  (https://sklep.motogo.pl/maszyny-polerskie-c56)

Jaka polerka będzie najlepsza?

Samochód można polerować na dwa sposoby

Ręcznie – wymaga to czasu oraz wysiłku. Jest to czynność, która będzie pracochłonna ale nie wymaga aż tak dużych inwestycji i będzie prosta do wykonania nawet dla początkującego kierowcy. Jednak usunąć uda się tylko niewielkie uszkodzenia na powierzchni

Polerka elektryczna

Mechaniczne – dzięki specjalnym urządzeniom polerowanie będzie szybsze i bardziej efektywne. Tutaj jednak potrzebne jest duże doświadczenie i dlatego nie każdy sam będzie się tego podejmował. Dzięki powszechniejszym instrukcjom niektórzy zaczynają jako amatorzy myśleć również o stosowaniu tej metody.

Co daje polerka mechaniczna?

Jeśli będziemy mieli dobrą polerkę samochodową możemy oczekiwać, że nasze auto na nowo będzie lśnić dzięki temu, że lakier będzie wykończony na wysoki połysk, nie będzie rys oraz otarć uda się poprawić wady lakieru. Warto jednak wiedzieć na co trzeba zwracać uwagę, gdy szukamy polerki samochodowej. Mamy obecnie polerki, które dzielą się na dwie grupy:

Polerka rotacyjna

To rzeczywiście wymagający sprzęt, który będzie wymagał od nas doświadczenia, ponieważ pracuje tylko wokoło własnej osi. Usuwa poważne wady lakieru, pozwala uzyskiwać głębię. Będzie działać szybko oraz efektywnie, co będzie zauważalne, jeśli używać będziemy pasty mocno ścieralne. Osoby, które nie miały wcześniej do czynienia z polerowaniem mogą jednak uszkodzić swój lakier.

Polerka orbitalna

Nadaje się dla osób początkujących, ponieważ działa na zasadzie elipsy i dlatego będzie tworzyć mniejszą ilość ciepła, które prowadzić może do uszkodzenia lakieru. dlatego raczej zacząć warto od tego sprzętu.

Sebastian

Redakcja dnd.com.pl