21 maja 2021 Udostępnij

Podróżowanie z pupilami: Bezpieczeństwo jazdy i zwierzęta

Han Solo wiedział, co jest grane, gdy uczynił Chewbaccę swoim skrzydłowym, ponieważ z punktu widzenia towarzystwa nie ma nic lepszego, niż wyruszyć na autostradę z ulubionym futrzanym pilotem na pokładzie. Ale nie każdy ma dostęp do Wookiego, który wie, jak radzić sobie ze skokami przez nadprzestrzeń, więc my, Ziemianie, musimy pracować z tym, co mamy.

Ponieważ większość ziemskich zwierzaków nie ma przeciwstawnych kciuków, ani zdolności poznawczych do sekwencyjnego przełączania przełączników, utknęliśmy opiekując się nimi i ich bezpieczeństwem, zarówno na międzystanowej, jak i poza nią. Ale w świecie, w którym wciąż żyjemy z pandemii i objawienia, że zwierzęta domowe mają zdolność do rozprzestrzeniania się COVID-19, czas spędzony na przedniej szybie zszedł na dalszy plan. Z drugiej strony, dostałeś wystarczająco dużo czasu, aby przygotować się na moment, w którym ograniczenia w podróżowaniu zostaną w końcu zniesione i zarówno ty, jak i twój czworonożny towarzysz będziecie mogli ponownie bezpiecznie wyruszyć na autostradę.

Tak więc w duchu badań i przygotowań, oto kilka szczegółów na temat tego, na co należy uważać podróżując ze swoimi zwierzętami. COVID nie jest jedyną rzeczą, na którą należy uważać w dzisiejszym świecie. I choć unikanie rozproszenia uwagi i niebezpieczeństw związanych z prowadzeniem pojazdu jest kluczowe dla powodzenia podróży, to równie ważna jest redukcja stresu. Ten temat i kilka innych omówimy w kolejnych akapitach, a sugestie pochodzą od najlepszych w kraju ekspertów ds. zwierząt domowych i agencji ubezpieczeniowych.

czyszczenie auta

Naturalnie rozumiemy, że istnieje wiele innych sposobów na przygotowanie się do podróży ze zwierzętami domowymi, ale uważamy, że poniższe wskazówki są najbardziej uniwersalne i użyteczne.

Spis treściAklimatyzacja psa do jazdy samochodemPrzygotowanie do podróży z pupilemBezpieczeństwo jazdy i Twój zwierzakZwariowane kotki na kocimiętce i rozwydrzone psy na prochachNajlepszy sposób zabezpieczenia zwierzaka w samochodzie

Aklimatyzacja psa do jazdy samochodem

Zaczynamy od artykułu BMW, który podkreśla znaczenie powolnego postępowania z psami, które nie są zaznajomione z jazdą samochodem. Ostatnią rzeczą, jakiej pragniesz podczas ośmiogodzinnej podróży, jest konieczność martwienia się o zestresowanego psa na tylnym siedzeniu, który skomli i zawodzi, będąc smutną, zrzucającą sierść i odchody masą.

Unikaj traumy związanej z podróżą, wprowadzając stopniowo swojego pupila do jazdy samochodem w domu, zaczynając od zaparkowanego pojazdu z wyłączonym silnikiem. Jeśli pies wskoczy do środka i będzie czuł się komfortowo w zamkniętym otoczeniu, gratulacje, prawdopodobnie masz naturalnego towarzysza podróży w swoich rękach. Jeśli jednak pies wydaje się niezdecydowany, będziesz musiał go trochę poinstruować.

W przypadku nieśmiałych psów zacznij od podania im smakołyków w pobliżu stojącego pojazdu, a następnie, po otwarciu drzwi, wejdź do środka i zachęć je, aby do Ciebie dołączyły. Kiedy już uda Ci się je przekonać do wejścia do środka (może być konieczne podanie większej ilości smakołyków), pozwól im obwąchać otoczenie, aż będą się w nim dobrze czuły. Ostrożnie zamknij drzwi, a następnie rozsiądź się w samochodzie na 10-15 minut, przechodząc do normalnej rutyny przewijania telefonu lub czytania czasopisma, jednocześnie pieszcząc psa. Te afirmatywne działania pomogą uspokoić bestię, jak twój spokojny stan i rozpoznawalne rutynowe działania będą oferować potwierdzenie, że nie ma potrzeby, aby zarysować kreskę, i że jest to rzeczywiście bezpieczne środowisko.

Gdy poczujesz, że Twój zwierzak zaaklimatyzował się w nowym środowisku, uruchom pojazd, a jeśli pies wydaje się w porządku z hałasem i wibracjami silnika, wybierz się na spokojną przejażdżkę po okolicy. Gdy Twój zwierzak przyzwyczai się do jazdy w samochodzie, nadszedł czas, aby przyjrzeć się opcjom fotelika i uprzęży, kluczowym elementom bezpieczeństwa, które omówimy w dalszej części artykułu.

Gdy pies jest już zadowolony z przejażdżki samochodem po mieście, a przypisane miejsce zostało określone, pies powinien rozpoznać, że jedyną opcją podróży jest jazda w ustalonym miejscu. Stamtąd możesz zacząć wytyczać trasy wycieczek, wiedząc, że zwierzę prawdopodobnie pozostanie zadowolone z przydzielonego mu miejsca w pojeździe.

Więc dostać się do szkolenia, bo im szybciej można zapoznać psa z podróży samochodem, tym łatwiejsze będzie zarówno dla mistrza i ogar zarówno. A dla tych z Was, którzy szukają wskazówek dotyczących podróżowania z kotem, przewijaj dalej. Mamy również twój koci przyjaciel pokryte, jak również.

Szybka uwaga dla kujonów: Jeśli planujesz wyjechać gdzieś dalej niż na delikatny spacer wokół bloku, zaleca się, abyś zapiął psa w szelki lub umieścił go w transporterze, zarówno dla jego bezpieczeństwa, jak i Twojego. Nagłe hamowanie i kolizje mogą w ułamku sekundy zmienić najlepszego przyjaciela człowieka w pocisk z ostrymi pazurami, więc im szybciej sprawisz, by Twój pies poczuł się komfortowo z byciem przypiętym pasami dla bezpieczeństwa, tym lepiej.

Przygotowanie do podróży z pupilem

Dobrą zasadą jest zapewnienie zwierzęciu przerwy, kiedy zjedziesz z autostrady na szybki odpoczynek. Czas na toaletę, rozciąganie, przekąski, wodę i trochę bardzo potrzebnego rozproszenia uwagi od otwartej drogi są bardzo cenione zarówno przez ludzi, jak i czworonożne bestie, więc planuj z wyprzedzeniem i daj swojemu futrzanemu towarzyszowi trochę dodatkowego czasu na każdym postoju.

Jeśli chodzi o środki ostrożności, to nigdy nie jest zły pomysł, aby zainstalować wodoodporne prześcieradło pod obszarem, w którym Twój zwierzak będzie przebywał przez cały czas trwania podróży. Niepokój może powodować chorobę lokomocyjną i nieplanowane przerwy na toaletę u wielu gatunków, więc posiadanie warstwy ochronnej z tworzywa sztucznego wraz z rolką lub dwiema ręczników papierowych i sprayem do czyszczenia tapicerki samochodowej jest mądrym środkiem ostrożności. To również nie jest zły pomysł, aby oprzeć się karmienie psa na godzinę lub dwie przed wyruszeniem w podróż razem, i zabrać psa na długi spacer w celu zagwarantowania, że mają wystarczająco dużo czasu, aby ulżyć sobie.

Szybka uwaga: Gdy wiosna przechodzi w lato, temperatury wzrastają, a wraz z nimi wzrastają również zagrożenia związane z upałem. Pozostawienie zwierzęcia w samochodzie jest ryzykowne. Przyjemna temperatura na zewnątrz wynosząca 72° Fahrenheita może sprawić, że hermetyczne wnętrze samochodu osiągnie temperaturę 116° C w ciągu godziny, jeśli padnie na nie wystarczająco dużo bezpośredniego światła słonecznego. Nawet przy uchylonych oknach w dzień o temperaturze 85°, temperatura we wnętrzu samochodu może osiągnąć 102° Fahrenheita w ciągu 10 minut, powodując nagłe wypadki, takie jak nieodwracalne uszkodzenie organów, a nawet śmierć u niektórych gatunków zwierząt.

Bezpieczeństwo jazdy a Twoje zwierzę

The Humane Society of the United States radzi, aby podczas podróży zawsze upewniać się, że trzymasz swoje zwierzęta na tylnym siedzeniu pojazdu, gdy jest on w ruchu. Podczas gdy rozproszenie uwagi kierowcy jest zdecydowanie problemem, fakt, że poduszki powietrzne w samochodach są zaprojektowane tak, aby chronić dorosłych ludzi, a nie czworonożne bestie, również stanowi ryzyko. Dlatego chroń swojego pupila przed uruchomionymi poduszkami powietrznymi i nigdy nie przewoź go na tylnym siedzeniu pickupa, ponieważ ryzykujesz zranienie psa i osób znajdujących się w pobliżu.

W przypadku pojazdów z otwartą kabiną, najlepiej zdecydować się na dobrze wykonaną skrzynię tranzytową lub barierę dla psa za tylnym siedzeniem. Podczas gdy transportery w klatkach mogą być przypięte za pomocą standardowych pasów bezpieczeństwa samochodu, potrzeba szelek jest obowiązkowa w przypadku korzystania z bariery. Bariery utrzymują zwierzęta domowe z kabiny, ale nie robią squat dla bezpieczeństwa zwierząt, więc zainstalowanie uprzęży jest konieczne. Uprzęże są jak pasy bezpieczeństwa dla zwierząt domowych i mogą być przymocowane do wszystkiego, od wiązań, do klamer siedzeń i systemów LATCH. Więc im szybciej zapewnisz swojemu psu komfort z jedną z tych opcji, tym lepiej będzie wam obojgu na otwartej drodze.

Szybka uwaga dla kujonów: Uprzęże są zaprojektowane tak, aby można je było przypiąć do smyczy, więc wiele osób decyduje się na tę opcję bezpieczeństwa ze względu na możliwość bezpiecznego i łatwego odpoczynku. Pieski potrzebują przerw na toaletę i szansy na rozciągnięcie się tak samo jak ludzie, więc trzymanie opcji smyczy pod ręką będzie bardzo korzystne dla was obojga.

Zwariowane kotki na kocimiętce i otępiałe psy na narkotykach

W przeciwieństwie do psów, które zazwyczaj cieszą się na myśl o wspinaniu się do samochodu, koty gardzą samochodami. Większość kotów wariuje, gdy znajdzie się w poruszającym się pojeździe, co sprawia, że transporter jest obowiązkowym wyposażeniem, zarówno dla ich zdrowia, jak i Twojego bezpieczeństwa. Jednak widok kota rozłożonego na desce rozdzielczej lub wygrzewającego się w słońcu na tylnym siedzeniu sedana, który mknie międzystanową drogą, zdarza się od czasu do czasu. Chwała tym właścicielom zwierząt, bo równie dobrze mogliby jechać do miasta na szczycie jednorożca.

Dla tych z nas, którzy nie zdążyli jeszcze złapać "Unikitty", potrzeba transportera, który został załadowany ulubionym kocykiem kota jest praktycznie obowiązkowa. Niektórzy ludzie posuną się do tego, że poproszą lekarza weterynarii o podanie środka uspokajającego, aby pomóc swojemu kociemu przyjacielowi zrelaksować się podczas podróży, ale wiąże się to z dużym ryzykiem.

Środki uspokajające dla kotów zostały powiązane z wszystkim, od mdłości i drażliwości, do uszkodzenia narządów i nagłej śmierci, więc słuchaj ostrzeżeń weterynarza przed podawaniem tych leków stworzonych przez człowieka. Osobiście sugerujemy, aby pominąć hardcorowe środki uspokajające, a zamiast tego zdecydować się na naturalne podejście. Wszystko, co musisz zrobić, to sprawić, by ich transporter był tak przytulny, jak to tylko możliwe, a następnie wysypać go zabawką, która została wypełniona kocimiętką, lub posypać garść tego zielonego materiału w środku. Kocimiętka jest naturalnym środkiem uspokajającym, więc choć kot może przez chwilę narzekać, to w końcu naturalne właściwości rośliny wezmą górę i dojdzie do uśpienia.

Tymczasem psy najlepiej reagują na syntetyczne feromony, z których niektóre są dostępne w formie miejscowej, jak bandany, sweterki dla szczeniaków i obroże. Leki takie jak te mają tendencję do bycia najbardziej skuteczne na młodsze szczeniaki, ponieważ zapachy bogate w feromony replikują aromat matki, która opiekowała się nimi nie tak dawno temu. Wrzuć kilka ulubionych smakołyków po drodze, trochę czasu na zabawę przez pięć minut podczas postojów i ulubioną zabawkę psa lub nową zabawkę do żucia, a ten pies będzie uwielbiał wycieczki drogowe.

Szybka uwaga: Nigdy nie powinieneś pozwolić swojemu psu wystawiać głowy przez okno. Od gruzu drogowego i owadów w powietrzu, do wąskich objazdów placów budowy i nisko wiszących gałęzi drzew, ryzyko jest znacznie większe niż nagrody. Jeśli więc ten kundel na tylnym siedzeniu powoduje smród w samochodzie, nie krępuj się otworzyć okna dla tego psa, ale ze względów bezpieczeństwa należy unikać wszystkiego, co znajduje się za pyskiem.

Najlepszy sposób na zabezpieczenie zwierzęcia w samochodzie

Aby zagwarantować bezpieczną i udaną jazdę samochodem ze swoim zwierzęcym towarzyszem, musisz najpierw wziąć pod uwagę rodzaj przewożonego zwierzęcia, jego rozmiar/wagę oraz miejsce, w którym planujesz przechowywać to zwierzę. Podróżowanie z żółwiem jest zupełnie inne niż jazda autostradą z husky, więc zapoznaj się z przepisami DOT swojego stanu, ponieważ ostatnią rzeczą, jakiej ktoś potrzebuje, jest mandat za posiadanie niezabezpieczonego zwierzęcia w samochodzie.

Podczas gdy koty i mniejsze zwierzęta, takie jak gryzonie i gady, powinny być zawsze przewożone w zamkniętym transporterze, psy mają tę zaletę, że mogą być przewożone w specjalistycznych pasach i uprzężach. W odróżnieniu od transportera, kamizelki te pozwalają na podróżowanie w otwartej kabinie, co w przypadku hatchbacka, SUV-a czy vana może zapewnić zarówno komfort, jak i bezpieczeństwo, zwłaszcza gdy między częścią pasażerską kabiny a schowkiem zainstalowana jest bariera.

Według ekspertów, zanim rozważysz inne opcje, zawsze powinieneś spróbować zabezpieczyć swojego pupila w tylnej części pojazdu. Uchwyty mocujące w przestrzeni ładunkowej są strategicznie rozmieszczone tak, aby zapięcia zapewniały wygodną i bezpieczną podróż zarówno zwierzętom domowym, jak i produktom. Mówiąc prościej, jeśli można go przywiązać, istnieje szansa, że w większości nowoczesnych samochodów typu hatchback znajduje się zapięcie z jego nazwą.

Oczywiście, jeśli te przydatne klipsy nie są dostępne w Twoim samochodzie, pas bezpieczeństwa i dedykowane miejsce na tylnym siedzeniu jest kolejną najlepszą opcją, w którym to momencie możesz chcieć zmienić bieg i rozważyć dodanie fotelika samochodowego dla psa. Te puszyste foteliki z szelkami są zaprojektowane tak, aby zapewnić psom wygodną pozycję siedzącą, z dużą ilością miejsca do podziwiania widoków za oknem i systemem uprzęży zabezpieczonym pasami bezpieczeństwa, gdy dochodzi do szybkich zatrzymań lub nagłych uderzeń.

Ostatni artykuł NY Mag's spin-off porady, The Strategist, koncentruje się na znaczeniu tych foteli samochodowych dla psów, i wymienia kilka rzeczy, na które należy uważać przy zakupie i dołączaniu tych praktycznych produktów bezpieczeństwa szczeniaka. Po rozmowie z szeregiem ekspertów i właścicieli zwierząt, The Strategist ujawnił, że najlepsze foteliki samochodowe dla psów to te, które zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o ochronie przed uderzeniami, a wiele z nich służyło podwójnie jako transportery dla zwierząt.

Jednym kluczowym zastrzeżeniem jest to, że aby bezpiecznie zamontować fotelik dla psa, musi on być nie tylko prawidłowo zainstalowany, ale także przejść serię testów przeprowadzonych przez Center for Pet Safety. Niestety, wiele z najwyżej ocenianych fotelików na rynku jest skierowanych raczej do mniejszych psów. Z drugiej strony, producenci są w stanie wyprodukować ponadwymiarowe wersje tych miniaturowych fotelików dla średniej wielkości kundli. W połączeniu z pasem bezpieczeństwa i odpowiednio dobranymi szelkami, takie foteliki mogą bezpiecznie i wygodnie przewozić szczeniaki ważące nawet 90 funtów.

Duże psy są jedynymi, które naprawdę nie mają możliwości korzystania z fotelika podwyższającego, zamiast tego polegając na foteliku hamakowym, który ma swoje własne, unikalne zalety. Ponieważ hamaki dla psów są produktem "wszechstronnym", idealnie nadają się do utrzymania tylnej części pojazdu wolnej od niechcianej sierści i brudu. Są one również podwójne jako bariera tkaniny, która zapobiega pooch od próby dostępu do przedniej części kabiny. Wiele z tych hamaków tranzytowych może być również sparowanych z nosidełkiem dla psa lub siedzeniem, a dzięki swojemu wyściełaniu oferują dodatkową ochronę przed uderzeniami w razie wypadku.

Niezależnie od tego, jaką formę zabezpieczenia dla zwierząt wybierzesz, ważne jest, aby produkt był w stanie skutecznie pochłonąć energię kinetyczną podczas wypadku, a jednocześnie nie dopuścić do opuszczenia przez zwierzę przypisanego mu miejsca. To wyjaśnia, jak ważne jest przymocowanie zwierzęcia do systemu LATCH, a nie do znacznie bardziej wyrozumiałych pasów bezpieczeństwa.

Według raportu AAA na temat "Pet Passenger Safety" tylko 16% ankietowanych właścicieli zwierząt domowych przyznało, że korzysta z jakiegoś systemu przytrzymywania zwierząt podczas jazdy z psem. Ponieważ niezabezpieczone zwierzę może stać się pociskiem podczas wypadku lub gwałtownego hamowania, potrzeba bezpiecznego rozwiązania jest konieczna.

Dlatego zdecyduj się na wyściełane szelki lub fotelik dla psa z zaczepami, które można przymocować do zatwierdzonego przez DOT systemu LATCH pojazdu, lub użyj skrzynki, którą można bezpiecznie przypiąć pasami. I chociaż certyfikat Center for Pet Safety gwarantuje najwyższy poziom ochrony na drodze, sugerujemy, aby zdecydować się na produkt, który jest również zatwierdzony przez TSA.

Ostatnia szybka uwaga: Bezpieczne podróżowanie z psem to coś więcej niż tylko zmaganie się z sierścią i martwienie się o ochronę szczeniaka. Kluczowe jest również bezpieczeństwo ludzi. Spokojna i cicha kabina przekłada się na jednego mniej rozproszonego/stresowanego kierowcę na drodze. Więc w trosce o swoje bezpieczeństwo i zdrowy rozsądek, wyćwicz to zwierzę, aby było ciche i spokojne, gdy jesteś za kierownicą.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, to z pewnością spodobają Ci się produkty AvalonKing do pielęgnacji samochodów dla majsterkowiczów. Tworzymy "produkty bez ściemy" za przystępną cenę. A co najlepsze, traktujemy naszych klientów jak rodzinę, więc jeśli masz jakieś pytania lub po prostu chcesz porozmawiać o samochodach, wystarczy, że do nas zadzwonisz lub napiszesz e-mail. Sprawdź naszą stronę główną tutaj.

Dowiedz się więcej na http://e-car4you.pl/.

Karolina

Redakcja dnd.com.pl