15 września 2016 Udostępnij

Jak wypolerować lakier samochodu?

Jeśli auto ma już matowy lakier nie trzeba od razu udawać się do lakiernika. Mamy specjalne środki polerskie, dzięki którym będzie można samemu zająć się lakierem. Warto wiedzieć jak to zrobić.

Nie warto zabierać się za polerkę, jeśli nie mamy na to kilku godzin. To ciężka praca. Jeśli ma być efektywna zajmie nam sporo czasu, do tego trzeba mieć dobrą pastę polerską i obrotową maszynę do polerowania. Osoby, które zaczynają pierwszy raz polerować muszą uważać, ponieważ ostre krawędzie są miejscem, które mogą być szybko zniszczone i dlatego trzeba wykonywać takie prace ręcznie. (https://sklep.motogo.pl/maszyny-polerskie-c56)

Dlaczego nie polerować szmatką całego nadwozia?

Oczywiście to bardzo proste. nie można tego robić, ponieważ będzie to trwało nawet tydzień a i tak będzie niepewny efekt. Ręcznie natomiast można pastować karoserię woskami polerującymi. Efekt wygładzenia rys będzie ograniczony, ale damy radę w ten sposób zlikwidować wżarte zabrudzenia i miejscowe utleniania lakieru. Z czasem jeśli będziemy to regularnie robić karoseria wyglądać będzie coraz lepiej.

Jeśli chodzi o preparaty polerskie to zawodowcy używają past, które mają różną gradację, najpierw ostra a na końcu gładzenie na lustro. Amatorsko lepiej będzie wykorzystywać pasty lekkościerne i regeneratory koloru bądź też same preparaty do wykończeni. Jedynie niektóre pasty z woskiem nadają się do użycia mechanicznego, natomiast każdy środek stosować można ręcznie.

Najlepsza opcja - polerka rotacyjna

Takiej polerki używać będą profesjonaliści. Jest to najbardziej wydajne urządzenie i już za około 150 złotych można dostać dobrą polerkę. Należy jednak używać past, które nadają się do polerowania mechanicznego, tarczę polerki warto zwilżyć wodą, ponieważ dzięki temu będzie można lepiej odprowadzać ciepło. Na krawędziach trzeba uważać, ponieważ można łatwo przegrzać lakier.

Polerka oscylacyjna

Tego typu narzędzia spotkamy w sklepach motoryzacyjnych. Jest to narzędzie jednak o małej skuteczności. Nie ma co oczekiwać doskonałego efekty przy polerowaniu past woskowych.

Polerowanie ręczne

To metoda, która będzie bezpieczna. Ręcznie właściwie nie możemy przepalić lakieru, nie zetrzemy go do podkładu a więc nie będziemy mogli go zniszczyć co będzie dobrym rozwiązaniem.

Sebastian

Redakcja dnd.com.pl